Clubkampioenschap 2016 - 2017

  • Masters
  • Promotiereeks
  • Runners-up
  • Open reeks 1
  • Open reeks 2
  • Finale Open
  • Reglement
1 2 3 4 5 6 7 8 1 2 3 4 5 6 7 8 Totaal
1 Cocquyt Tijs 2083 1/2 1/2 1 1 1 1 1 0 1 1/2 1 1 1 1 11,5
2 Decrop Benjamin 2168 1/2 1/2 1 1/2 1 1 1 1 1/2 1/2 1/2 1 1/2 1 10,5
3 Peeren Yen 2136 1/2 1/2 1/2 1 1 1/2 1 0 1/2 1 1/2 1 1 1 10
4 Decrop Ruben 2047 0 0 1/2 1/2 1/2 1 1 1/2 1/2 0 1 0 1 1 7,5
5 Reynaert Igor 2066 0 1/2 0 1/2 1/2 1 1 0 1/2 1/2 0 1/2 1 1 7
6 Pincket Thomas 1878 0 0 0 1/2 1/2 1 1 0 0 0 1 1/2 1 1 6,5
7 Hollevoet Joachim 1806 0 0 1/2 0 0 0 1 0 1/2 0 0 0 0 1 3
8 Skuka Hekuran 1866 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Heenronde

Ronde 1 23 september 2016
Peeren Yen Hollevoet Joachim 1/2 - 1/2
Decrop Ruben Pincket Thomas 1/2 - 1/2
Decrop Benjamin Cocquyt Tijs 1/2 - 1/2
Reynaert Igor Skuka Hekuran 1 - 0
Ronde 2 30 september 2016
Hollevoet Joachim Skuka Hekuran 1 - 0
Cocquyt Tijs Reynaert Igor 1 - 0
Pincket Thomas Decrop Benjamin 0 - 1
Peeren Yen Decrop Ruben 1/2 - 1/2
Ronde 3 14 oktober 2016
Decrop Ruben Hollevoet Joachim 1 - 0
Decrop Benjamin Peeren Yen 1/2 - 1/2
Reynaert Igor Pincket Thomas 1/2 - 1/2
Skuka Hekuran Cocquyt Tijs 0 - 1 FF
Ronde 4 21 oktober 2016
Hollevoet Joachim Cocquyt Tijs 0 - 1
Pincket Thomas Skuka Hekuran 1 - 0
Peeren Yen Reynaert Igor 1 - 0
Decrop Ruben Decrop Benjamin 0 - 1
Ronde 5 04 november 2016
Decrop Benjamin Hollevoet Joachim 1 - 0
Reynaert Igor Decrop Ruben 1/2 - 1/2
Skuka Hekuran Peeren Yen 0 - 1 FF
Cocquyt Tijs Pincket Thomas 1 - 0
Ronde 6 25 november 2016
Hollevoet Joachim Pincket Thomas 0 - 1
Peeren Yen Cocquyt Tijs 1/2 - 1/2
Decrop Ruben Skuka Hekuran 1 - 0
Decrop Benjamin Reynaert Igor 1/2 - 1/2
Ronde 7 02 december 2016
Reynaert Igor Hollevoet Joachim 1 - 0
Skuka Hekuran Decrop Benjamin 0 - 1
Cocquyt Tijs Decrop Ruben 1 - 0
Pincket Thomas Peeren Yen 0 - 1

Terugronde

Ronde 1 09 december 2016
Hollevoet Joachim Peeren Yen 0 - 1
Pincket Thomas Decrop Ruben 1 - 0
Cocquyt Tijs Decrop Benjamin 0 - 1
Skuka Hekuran Reynaert Igor 0 - 1 FF
Ronde 2 13 januari 2017
Skuka Hekuran Hollevoet Joachim 0 - 1
Reynaert Igor Cocquyt Tijs 0 - 1
Decrop Benjamin Pincket Thomas 1 - 0
Decrop Ruben Peeren Yen 0 - 1
Ronde 3 27 januari 2017
Hollevoet Joachim Decrop Ruben 0 - 1
Peeren Yen Decrop Benjamin 1/2 - 1/2
Pincket Thomas Reynaert Igor 1/2 - 1/2
Cocquyt Tijs Skuka Hekuran 1 - 0
Ronde 4 10 februari 2017
Cocquyt Tijs Hollevoet Joachim 1 - 0
Skuka Hekuran Pincket Thomas 0 - 1 FF
Reynaert Igor Peeren Yen 1/2 - 1/2
Decrop Benjamin Decrop Ruben 1/2 - 1/2
Ronde 5 17 februari 2017
Hollevoet Joachim Decrop Benjamin 1/2 - 1/2
Decrop Ruben Reynaert Igor 1 - 0
Peeren Yen Skuka Hekuran 1 - 0 FF
Pincket Thomas Cocquyt Tijs 0 - 1
Ronde 6 10 maart 2017
Pincket Thomas Hollevoet Joachim 1 - 0
Cocquyt Tijs Peeren Yen 1 - 0
Skuka Hekuran Decrop Ruben 0 - 1
Reynaert Igor Decrop Benjamin 1/2 - 1/2
Ronde 7 24 maart 2017
Hollevoet Joachim Reynaert Igor 0 - 1
Decrop Benjamin Skuka Hekuran 1 - 0 FF
Decrop Ruben Cocquyt Tijs 1/2 - 1/2
Peeren Yen Pincket Thomas 1 - 0
1 2 3 4 5 6 7 8 1 2 3 4 5 6 7 8 Totaal
1 Dayer Glenn 1821 1/2 1/2 1 1/2 1 1 1 1/2 1 1/2 1/2 1/2 1 1/2 10
2 Pincket Michaël 1887 1/2 1 1/2 1 1 1 1/2 1/2 0 1/2 1 1/2 1 1/2 9,5
3 Wollaert Brian 1693 1/2 0 1/2 1/2 1 1 1/2 0 1 1/2 1/2 1/2 1/2 1/2 7,5
4 Drabs Olivier 1834 0 1/2 1/2 1/2 1/2 1/2 1 1/2 1/2 1/2 1/2 1/2 1/2 1/2 7
5 Wuyts Tom 1701 1/2 0 1/2 1/2 1/2 1/2 1/2 1/2 0 1/2 1/2 1/2 1 1/2 6,5
6 Nierynck Willy 1672 0 0 0 1/2 1/2 1/2 1 1/2 1/2 1/2 1/2 1/2 1 1/2 6,5
7 Tanghe Joran 1518 0 0 0 1/2 1/2 1/2 1 0 0 1/2 1/2 0 0 1 4,5
8 Deceuninck André 1622 0 1/2 1/2 0 1/2 0 0 1/2 1/2 1/2 1/2 1/2 1/2 0 4,5

Heenronde

Ronde 1 23 september 2016
Pincket Michaël Deceuninck André 1/2 - 1/2
Dayer Glenn Tanghe Joran 1 - 0
Nierynck Willy Wollaert Brian 0 - 1
Drabs Olivier Wuyts Tom 1/2 - 1/2
Ronde 2 30 september 2016
Deceuninck André Wuyts Tom 1/2 - 1/2
Wollaert Brian Drabs Olivier 1/2 - 1/2
Tanghe Joran Nierynck Willy 1/2 - 1/2
Pincket Michaël Dayer Glenn 1/2 - 1/2
Ronde 3 14 oktober 2016
Dayer Glenn Deceuninck André 1 - 0
Nierynck Willy Pincket Michaël 0 - 1
Drabs Olivier Tanghe Joran 1/2 - 1/2
Wuyts Tom Wollaert Brian 1/2 - 1/2
Ronde 4 21 oktober 2016
Deceuninck André Wollaert Brian 1/2 - 1/2
Tanghe Joran Wuyts Tom 1/2 - 1/2
Pincket Michaël Drabs Olivier 1/2 - 1/2
Dayer Glenn Nierynck Willy 1 - 0
Ronde 5 04 november 2016
Nierynck Willy Deceuninck André 1 - 0
Drabs Olivier Dayer Glenn 0 - 1
Wuyts Tom Pincket Michaël 0 - 1
Wollaert Brian Tanghe Joran 1 - 0
Ronde 6 25 november 2016
Deceuninck André Tanghe Joran 0 - 1
Pincket Michaël Wollaert Brian 1 - 0
Dayer Glenn Wuyts Tom 1/2 - 1/2
Nierynck Willy Drabs Olivier 1/2 - 1/2
Ronde 7 02 december 2016
Drabs Olivier Deceuninck André 1 - 0
Wuyts Tom Nierynck Willy 1/2 - 1/2
Wollaert Brian Dayer Glenn 1/2 - 1/2
Tanghe Joran Pincket Michaël 0 - 1

Terugronde

Ronde 1 09 december 2016
Deceuninck André Pincket Michaël 1/2 - 1/2
Tanghe Joran Dayer Glenn 0 - 1
Wollaert Brian Nierynck Willy 1/2 - 1/2
Wuyts Tom Drabs Olivier 1/2 - 1/2
Ronde 2 13 januari 2017
Wuyts Tom Deceuninck André 1/2 - 1/2
Drabs Olivier Wollaert Brian 1/2 - 1/2
Nierynck Willy Tanghe Joran 1 - 0
Dayer Glenn Pincket Michaël 1/2 - 1/2
Ronde 3 27 januari 2017
Deceuninck André Dayer Glenn 1/2 - 1/2
Pincket Michaël Nierynck Willy 1/2 - 1/2
Tanghe Joran Drabs Olivier 1/2 - 1/2
Wollaert Brian Wuyts Tom 1/2 - 1/2
Ronde 4 10 februari 2017
Wollaert Brian Deceuninck André 1/2 - 1/2
Wuyts Tom Tanghe Joran 1 - 0
Drabs Olivier Pincket Michaël 1/2 - 1/2
Nierynck Willy Dayer Glenn 1/2 - 1/2
Ronde 5 17 februari 2017
Deceuninck André Nierynck Willy 1/2 - 1/2
Dayer Glenn Drabs Olivier 1/2 - 1/2
Pincket Michaël Wuyts Tom 1 - 0
Tanghe Joran Wollaert Brian 1/2 - 1/2
Ronde 6 10 maart 2017
Tanghe Joran Deceuninck André 1 - 0
Wollaert Brian Pincket Michaël 1 - 0
Wuyts Tom Dayer Glenn 1/2 - 1/2
Drabs Olivier Nierynck Willy 1/2 - 1/2
Ronde 7 24 maart 2017
Deceuninck André Drabs Olivier 1/2 - 1/2
Nierynck Willy Wuyts Tom 1/2 - 1/2
Dayer Glenn Wollaert Brian 1 - 0
Pincket Michaël Tanghe Joran 1 - 0
1 2 3 4 5 6 7 8 1 2 3 4 5 6 7 8 Totaal
1 Tytgat Karel 1656 1/2 1/2 1/2 1 1/2 1 1 1 1/2 1/2 1/2 1 1 1/2 10
2 Pierloot Luc 1534 1/2 1 1/2 1 1/2 1/2 1 0 0 1 1 1/2 1 1 9,5
3 Dereeper Wim 1535 1/2 0 0 1/2 1/2 1 1/2 1/2 1 1/2 1 1/2 1/2 1/2 7,5
4 Yperman Jeffrey 1445 1/2 1/2 1 1/2 1 0 1/2 1/2 0 1/2 1/2 0 1/2 1 7
5 Kim Oleg 1657 0 0 1/2 1/2 1 1 1 1/2 0 0 1/2 1 0 0 6
6 Brackx Theo 1507 1/2 1/2 1/2 0 0 1/2 1 0 1/2 1/2 1 0 1/2 1/2 6
7 Eggers Roel 1534 0 1/2 0 1 0 1/2 1 0 0 1/2 1/2 1 1/2 0 5,5
8 Rommelaere Patrick 1581 0 0 1/2 1/2 0 0 0 1/2 0 1/2 0 1 1/2 1 4,5

Heenronde

Ronde 1 23 september 2016
Brackx Theo Rommelaere Patrick 1 - 0
Eggers Roel Tytgat Karel 0 - 1
Pierloot Luc Kim Oleg 1 - 0
Dereeper Wim Yperman Jeffrey 0 - 1
Ronde 2 30 september 2016
Rommelaere Patrick Yperman Jeffrey 1/2 - 1/2
Kim Oleg Dereeper Wim 1/2 - 1/2
Tytgat Karel Pierloot Luc 1/2 - 1/2
Brackx Theo Eggers Roel 1/2 - 1/2
Ronde 3 14 oktober 2016
Eggers Roel Rommelaere Patrick 1 - 0
Pierloot Luc Brackx Theo 1/2 - 1/2
Dereeper Wim Tytgat Karel 1/2 - 1/2
Yperman Jeffrey Kim Oleg 1/2 - 1/2
Ronde 4 21 oktober 2016
Rommelaere Patrick Kim Oleg 0 - 1
Tytgat Karel Yperman Jeffrey 1/2 - 1/2
Brackx Theo Dereeper Wim 1/2 - 1/2
Eggers Roel Pierloot Luc 1/2 - 1/2
Ronde 5 04 november 2016
Pierloot Luc Rommelaere Patrick 1 - 0
Dereeper Wim Eggers Roel 1 - 0
Yperman Jeffrey Brackx Theo 1 - 0
Kim Oleg Tytgat Karel 0 - 1
Ronde 6 25 november 2016
Rommelaere Patrick Tytgat Karel 0 - 1
Brackx Theo Kim Oleg 0 - 1
Eggers Roel Yperman Jeffrey 1 - 0
Pierloot Luc Dereeper Wim 1 - 0
Ronde 7 02 december 2016
Dereeper Wim Rommelaere Patrick 1/2 - 1/2
Yperman Jeffrey Pierloot Luc 1/2 - 1/2
Kim Oleg Eggers Roel 1 - 0
Tytgat Karel Brackx Theo 1/2 - 1/2

Terugronde

Ronde 1 09 december 2016
Rommelaere Patrick Brackx Theo 1/2 - 1/2
Tytgat Karel Eggers Roel 1 - 0
Kim Oleg Pierloot Luc 0 - 1
Yperman Jeffrey Dereeper Wim 1/2 - 1/2
Ronde 2 13 januari 2017
Yperman Jeffrey Rommelaere Patrick 1 - 0
Dereeper Wim Kim Oleg 1 - 0
Pierloot Luc Tytgat Karel 0 - 1
Eggers Roel Brackx Theo 1/2 - 1/2
Ronde 3 27 januari 2017
Rommelaere Patrick Eggers Roel 1 - 0
Brackx Theo Pierloot Luc 1/2 - 1/2
Tytgat Karel Dereeper Wim 1/2 - 1/2
Kim Oleg Yperman Jeffrey 1/2 - 1/2
Ronde 4 10 februari 2017
Kim Oleg Rommelaere Patrick 0 - 1
Yperman Jeffrey Tytgat Karel 1/2 - 1/2
Dereeper Wim Brackx Theo 1/2 - 1/2
Pierloot Luc Eggers Roel 1 - 0
Ronde 5 17 febrauri 2017
Rommelaere Patrick Pierloot Luc 0 - 1
Eggers Roel Dereeper Wim 1/2 - 1/2
Brackx Theo Yperman Jeffrey 1 - 0
Tytgat Karel Kim Oleg 1/2 - 1/2
Ronde 6 10 maart 2017
Tytgat Karel Rommelaere Patrick 1/2 - 1/2
Kim Oleg Brackx Theo 1 - 0
Yperman Jeffrey Eggers Roel 1/2 - 1/2
Dereeper Wim Pierloot Luc 1 - 0
Ronde 7 24 maart 2017
Rommelaere Patrick Dereeper Wim 1/2 - 1/2
Pierloot Luc Yperman Jeffrey 1 - 0
Eggers Roel Kim Oleg 1 - 0
Brackx Theo Tytgat Karel 0 - 1
1 2 3 4 5 6 1 2 3 4 5 6 Totaal
1 Vercruyce Danny 1392 1/2 1 1 1 1 1/2 1 1 1/2 1/2 8
2 Podevijn Guido 1521 1/2 1 1/2 1 1/2 1/2 1 1/2 0 1/2 6
3 Masset Serge 1386 0 0 1 1 1 0 0 1 1 1 6
4 Hollanders Luca - 0 1/2 0 1/2 1 0 1/2 0 1 1/2 4
5 Bleyaert Stefaan 1179 0 0 0 1 1/2 1/2 1 0 0 0 3
6 Dewulf Bjorn 1169 0 1/2 0 0 0 1/2 1/2 0 1/2 1 3

Heenronde

Ronde 1 23 september 2016
Podevijn Guido Hollanders Luca 1/2 - 1/2
Vercruyce Danny Dewulf Bjorn 1 - 0
Masset Serge Bleyaert Stefaan 1 - 0
Ronde 2 30 september 2016
Hollanders Luca Bleyaert Stefaan 1/2 - 1/2
Dewulf Bjorn Masset Serge 0 - 1
Podevijn Guido Vercruyce Danny 1/2 - 1/2
Ronde 3 14 oktober 2016
Vercruyce Danny Hollanders Luca 1 - 0
Masset Serge Podevijn Guido 0 - 1
Bleyaert Stefaan Dewulf Bjorn 1 - 0
Ronde 4 21 oktober 2016
Hollanders Luca Dewulf Bjorn 1 - 0
Podevijn Guido Bleyaert Stefaan 1 - 0
Vercruyce Danny Masset Serge 1 - 0
Ronde 5 04 november 2016
Masset Serge Hollanders Luca 1 - 0 FF
Bleyaert Stefaan Vercruyce Danny 0 - 1
Dewulf Bjorn Podevijn Guido 1/2 - 1/2

Terugronde

Ronde 1 25 november 2016
Hollanders Luca Podevijn Guido 1/2 - 1/2
Dewulf Bjorn Vercruyce Danny 1/2 - 1/2
Bleyaert Stefaan Masset Serge 0 - 1
Ronde 2 02 december 2016
Bleyaert Stefaan Hollanders Luca 0 - 1
Masset Serge Dewulf Bjorn 1 - 0
Vercruyce Danny Podevijn Guido 1/2 - 1/2
Ronde 3 09 december 2016
Hollanders Luca Vercruyce Danny 0 - 1
Podevijn Guido Masset Serge 1 - 0
Dewulf Bjorn Bleyaert Stefaan 1 - 0
Ronde 4 13 januari 2017
Dewulf Bjorn Hollanders Luca 1/2 - 1/2
Bleyaert Stefaan Podevijn Guido 1 - 0
Masset Serge Vercruyce Danny 0 - 1
Ronde 5 27 januari 2017
Hollanders Luca Masset Serge 0 - 1
Vercruyce Danny Bleyaert Stefaan 1/2 - 1/2
Podevijn Guido Dewulf Bjorn 1/2 - 1/2
1 2 3 4 5 6 1 2 3 4 5 6 Totaal
1 Vandevelde Luc 1487 1 1/2 1 1 1 1/2 1 1 1 1 9
2 Lequy Cedric - 0 1 0 1 1 1/2 1 1 1 1 7,5
3 Poppe Gaitan 1499 1/2 0 1 1 1 0 0 0 1 1 5,5
4 De Meyere Kathleen 1203 0 1 0 1 0 0 0 1 1/2 1 4,5
5 Bolle Daniel 1200 0 0 0 0 1/2 0 0 0 1/2 1 2
6 Moelaert Benny 1150 0 0 0 1 1/2 0 0 0 0 0 1,5

Heenronde

Ronde 1 23 september 2016
Poppe Gaitan Lequy Cedric 0 - 1
Vandevelde Luc Moelaert Benny 1 - 0
De Meyere Kathleen Bolle Daniel 1 - 0
Ronde 2 30 september 2016
Lequy Cedric Bolle Daniel 1 - 0
Moelaert Benny De Meyere Kathleen 1 - 0
Poppe Gaitan Vandevelde Luc 1/2 - 1/2
Ronde 3 14 oktober 2016
Vandevelde Luc Lequy Cedric 1 - 0
De Meyere Kathleen Poppe Gaitan 0 - 1
Bolle Daniel Moelaert Benny 1/2 - 1/2
Ronde 4 21 oktober 2016
Lequy Cedric Moelaert Benny 1 - 0
Poppe Gaitan Bolle Daniel 1 - 0
Vandevelde Luc De Meyere Kathleen 1 - 0
Ronde 5 04 november 2016
De Meyere Kathleen Lequy Cedric 1 - 0 FF
Bolle Daniel Vandevelde Luc 0 - 1
Moelaert Benny Poppe Gaitan 0 - 1

Terugronde

Ronde 1 25 november 2016
Lequy Cedric Poppe Gaitan 1 - 0
Moelaert Benny Vandevelde Luc 0 - 1
Bolle Daniel De Meyere Kathleen 1/2 - 1/2
Ronde 2 02 december 2016
Bolle Daniel Lequy Cedric 0 - 1
De Meyere Kathleen Moelaert Benny 1 - 0
Vandevelde Luc Poppe Gaitan 1 - 0
Ronde 3 09 december 2016
Lequy Cedric Vandevelde Luc 1/2 - 1/2
Poppe Gaitan De Meyere Kathleen 0 - 1
Moelaert Benny Bolle Daniel 0 - 1 FF
Ronde 4 13 januari 2017
Moelaert Benny Lequy Cedric 0 - 1
Bolle Daniel Poppe Gaitan 0 - 1
De Meyere Kathleen Vandevelde Luc 0 - 1
Ronde 5 27 januari 2017
Lequy Cedric De Meyere Kathleen 1 - 0
Vandevelde Luc Bolle Daniel 1 - 0
Poppe Gaitan Moelaert Benny 1 - 0

Reeks A

De winnaars van beide open reeksen spelen een dubbele wedstrijd tegen de tweede van de andere open reeks. De winnaars van deze duels promoveren dan naar de runners up.

Ronde 1 10 februari 2017
Vercruyce Danny Lequy Cedric 1/2 - 1/2
Podevijn Guido Vandevelde Luc 1/2 - 1/2
Ronde 2 17 februari 2017
Lequy Cedric Vercruyce Danny 1 - 0
Vandevelde Luc Podevijn Guido 1/2 - 1/2

Cedric en Luc (na testmatchen) promoveren naar de runners up. Zij spelen nu nog een dubbele wedstrijd om te bepalen wie de kampioen wordt. Danny en Guido spelen ook nog een dubbele wedstrijd om te bepalen wie de derde wordt.

Ronde 1 10 maart 2017
Lequy Cedric Vandevelde Luc 0 - 1
Vercruyce Danny Podevijn Guido 0 - 1
Ronde 2 17 maart 2017
Vandevelde Luc Lequy Cedric 1/2 - 1/2
Podevijn Guido Vercruyce Danny 1 - 0

Reeks B

Gaitan, Kathleen en Luca zullen in een round robin strijden voor de plaatsen 5, 6 en 7.

1 2 3 4 Totaal
1 Hollanders Luca - 1 1 1 3
2 Poppe Gaitan 1499 0 1 1 2
3 De Meyere Kathleen 1203 0 0 1 1
4 Bye - 0 0 0 0

 

Ronde 1 10 februari 2017
Bye Poppe Gaitan 0 - 1
De Meyere Kathleen Luca Hollanders 0 - 1
Ronde 2 17 februari 2017
Poppe Gaitan Hollanders Luca 0 - 1
Bye De Meyere Kathleen 0 - 1
Ronde 3 10 maart 2017
De Meyere Kathleen Poppe Gaitan 0 - 1
Hollanders Luca Bye 1 - 0

Reeks C

Stefaan, Bjorn en Benny zullen in een round robin strijden voor de plaatsen 8, 9 en 10.

1 2 3 4 Totaal
1 Bleyaert Stefaan 1179 1/2 1 1 2,5
2 Dewulf Bjorn 1169 1/2 1/2 1 2
3 Moelaert Benny 1150 1/2 0 1 1,5
4 Bye - 0 0 0 0

 

Ronde 1 10 februari 2017
Bleyaert Stefaan Moelaert Benny 1 - 0
Bye Dewulf Bjorn 0 - 1
Ronde 2 17 februari 2017
Moelaert Benny Dewulf Bjorn 1/2 - 1/2
Bleyaert Stefaan Bye 1 - 0
Ronde 3 10 maart 2017
Bye Moelaert Benny 0 - 1
Dewulf Bjorn Bleyaert Stefaan 1/2 - 1/2

Algemeen

Artikel 1. Uitvoerend Comité

Het Uitvoerend Comité (UC) stelt het reglement op en heeft de bevoegdheid dit reglement aan te passen. Het UC beslist over alle zaken waarvoor de toernooileider niet bevoegd is. Dit omvat ondermeer :

* het samenstellen van de reeksen,
* het toekennen van forfaits/overmacht bij afwezigheden,
* maatregelen van algemene orde,
* het toekennen van wildcards.

Artikel 2. Toernooileider

Voor ieder toernooi dat volgens dit reglement gespeeld wordt, duidt het UC een toernooileder (TL) aan. Bij voorkeur is de TL een officiële scheidsrechter. De TL is verantwoordelijk voor :

* de toepassing van de regels van het schaakspel,
* de paringen,
* de planning en het goede verloop van het toernooi.

Indien de TL onbeschikbaar is of zelf betrokken partij is, dan draagt hij zijn bevoegdheid tijdelijk over aan een beschikbaar lid, bij voorkeur een officiële scheidsrechter.
Als onbeschikbaar wordt beschouwd :

* de TL is afwezig,
* de TL speelt zelf nog zijn partij.

Artikel 3. Klachten

Iedere deelnemer aan een toernooi kan tot 14 dagen na het feit een klacht, via een mail aan het bestuur, indienen bij het UC. Het UC neemt een beslissing op de eerstvolgende vergadering, voor zover de regels van het schaakspel dit toelaten en na alle partijen te hebben aanhoord. De beslissing van het UC is definitief.

Artikel 4. Scheidingssystemen

De volgende scheidingssystemen worden toegepast bij het bepalen van de rangschikking :

Voor Round Robin :

* Uitslag onderlinge partijen
* Koya systeem
* Aantal gewonnen wedstrijden
* Sonneborn-Berger systeem

Voor Zwitsers tornooi :

* Medium Bucholz
* Bucholz
* Sonneborn-Berger systeem

Clubkampioenschap

Artikel 5. Formule

Het UC beslist met welke formule en in hoeveel reeksen er gespeeld wordt.

Als standaard worden er reeksen met 8 spelers vooropgesteld die een dubbele round robin spelen. De 3 hoogste reeksen zijn: de masters, de promotie en de runners-up.

Indien er een gevoelige toename is van sterke spelers, die niet deelnamen aan het vorige kampioenschap, kan het UC overwegen om te uitzonderlijken titel, een of meer van de 3 bovenvermelde reeksen uit te breiden tot 9 of 10 spelers, om te voorkomen dat er een te groot eloverschil optreedt tussen de nieuwe spelers en de bestaande.

Alle niet toegewezen spelers komen in 1 of meer open reeksen terecht.

Artikel 6. Samenstelling reeksen

6.1 Verworven recht

De volgende spelers hebben het blijfrecht om in de masters te spelen :

* de eerste 4 van de master van vorig jaar,
* de eerste 2 van de promotiereeks van vorig jaar.

De volgende spelers hebben het recht om in de promotiereeks te spelen :

* de overige spelers van de masters van vorig jaar,
* 3 & 4 van de promotiereeks van vorig jaar,
* de eerste 2 van de runners-up van vorig jaar.

De volgende spelers hebben het recht om in de runners-up te spelen :

* de overige spelers van de promotiereeks van vorig jaar,
* 3 & 4 van de runners-up van vorig jaar,
* de eerste 2 van de open reeks van vorig jaar.

De spelers moeten ten laatste 14 dagen voor de start van het kampioenschap melden indien ze van dit recht geen gebruik wensen te maken. Nadien vervalt dit recht.

Indien een speler geen gebruik maakt van dit recht, gaat het recht niet over naar een andere speler.

6.2 Wildcards

Het UC kent alle andere plaatsen toe. Het UC houdt rekening met de volgende criteria (vermeld in willlekeurige volgorde) :

* de geschiedenis en prestaties van de spelers in vorige clubkampioenschappen,
* de hoogste elo (Fide of nationaal),
* de deelname aan nationale en West-Vlaamse interclubs,
* het groeipotentieel van jeugdspelers.

De volgende randvoorwaarden zijn geldig bij het toekennen van de wildcards, indien er moet beslist worden tussen 2 spelers :

* een speler die niet aan het vorige CK niet meedeed, moet minstens 150 elopunten meer hebben (hoogste van FIDE en nationaal) vooraleer hij een wildcard kan afnemen van een speler die wel het vorige jaar meedeed,
* bij spelers die het jaar ervoor in dezelfde reeks speelden, is de uitslag (inclusief scheiding) van het vorig CK doorslaggevend.

Artikel 7. Voorwaarden deelname

Enkel clubleden kunnen deelnemen aan het clubkampioenschap.

Het deelnamerecht bedraagt 15 € voor senioren en 10 € voor jeugdspelers en omvat het speelgeld voor alle ronden.

Een deelnemer mag niet starten aan het clubkampioenschap indien het lidgeld en het deelnamerecht niet betaald zijn.

Artikel 8. Tempo en aanvangsuur

Het tempo bedraagt 1u 30 min voor 40 zetten + 30 min + 30 sec bonustijd per zet vanaf zet 1.

Notatie is altijd verplicht.

De partijen worden gestart om 20u30.

Een speler die om 21u15 zonder geldige redenen nog niet in het lokaal aanwezig is verliest de partij met forfait.

Artikel 9. Uitstellen van partijen

Een speler kan tot maximaal 3 partijen uitstellen. Een speler wordt uit het toernooi verwijderd indien hij deze regel overtreedt.

Het uitstellen gebeurt ten laatste op de donderdagavond 24h00 voorafgaand aan de partij. De speler verwittigt de TL en zijn tegenstander. Na donderdagavond 20u30 kan een speler niet meer uitstellen en wordt de forfaitscore toegepast.

Indien er sprake is van overmacht, kan de speler bij het UC een verzoek indienen. Het UC beslist ofwel dat de partij op een latere datum gespeeld wordt ofwel dat de forfaitscore blijft.

Een speler die uitstelt, moet ten laatste binnen de 7 dagen na de normale speeldag een nieuwe datum met zijn tegenstander en de TL hebben afgesproken. Slaagt hij daar niet in, dan kan het UC beslissen de partij forfait te verklaren.

De TL kan in onderling overleg met de betrokken spelers beslissen om de agenda voor de inhaalronde te wijzigen om zo het aantal inhaalpartijen te verminderen.

Een speler die een of meerdere partijen heeft uitgesteld, wordt geacht beschikbaar te zijn op de inhaaldata.

Een speler die zelf geen partijen heeft uitgesteld en die niet aanwezig kan zijn voor een geplande partij tijdens de inhaalronde, kan deze partij uitstellen, zonder dat dit meetelt voor zijn telling in het eerste puntje van dit artikel.

Een partij kan altijd vooruit gespeeld worden mits verwittigen van de TL.

Artikel 10. Forfait

Indien een speler algemeen forfait geeft of uit het toernooi verwijderd wordt, gelden volgende regels :

Bij een dubbele round robin worden de heen- en terugronde als aparte tornooigedeelten beschouwd. Een speler wordt uit de uitslag van het tornooigedeelte geschrapt indien hij de helft of minder dan de helft van de partijen van dit gedeelte gespeeld heeft.

Bij een Zwitsers tornooi wordt een speler uit de uitslag geschrapt indien hij de helft of minder dan de helft van de partijen van dit tornooi gespeeld heeft.

Artikel 11. Eloverwerking

Het toernooi telt mee voor de nationale elo.

Artikel 12. Clubkampioen en Prijzen

De speler die eerste eindigt in de master reeks wordt de nieuwe clubkampioen.

Bij gelijke stand wordt er voor het toekennen van de titel een dubbele round robin gespeeld. Indien er nog geen beslissing is, wordt met de winnaars van het tiebreaktoernooi telkens opnieuw een nieuw dubbele round robin gespeeld tot er een beslissing valt. Het tempo voor het eerste toernooi is 20 min + 10 sec/zet. Voor het volgende toernooi 15min + 5sec/zet, en tenslotte 5min + 3sec/zet voor alle volgende toernooien.

Voor de geldprijzen wordt het scheidingssysteem niet toegepast. De geldprijzen worden gedeeld.

Artikel 13. Specifieke regels voor 2016 - 2017

De open reeks wordt gesplitst in twee groepen, open 1 (nr 1,4,5,8,9,12) en open 2 (nr 2,3,6,7,10,11) bestaande uit elk 6 spelers die een dubbele round robin. Na de dubbele round robin maken we opnieuw 4 groepen.

Open a en open b spelen een partij met wit en zwart voor de promotie.

Open a bestaande uit de winnaar van open 1 tegen de tweede van open 2.

Open b bestaande uit de winnaar van open 2 tegen de winnaar van open 1.

De winnaar van open a en open b promoveren en spelen met wit en zwart voor de titel en 2de plaats. De verliezers van open a en open b spelen met wit en zwart voor de 3 en 4de plaats. Bij gelijke stand wordt er een tie-break gespeeld zoals beschreven in artikel 12. De TL legt de speeldatum vast.

Open c bestaande uit nr 3 en nr 4 uit de reeks open 1 en open 2 spelen voor plaatsen 5,6,7 en 8 een round robin met loting van de kleuren.

Open d bestaande uit nr 5 en nr 6 uit de reeks open 1 en open 2 spelen voor plaatsen 9,10,11 en 12 een round robin met loting van de kleuren.

Voor de open c en open d worden de punten die ze behaalden in open 1 of open 2 behouden.

© 2013 – 2018 Olivia & Michaël