Clubkampioenschap 2016 - 2017

  • Masters
  • Promotiereeks
  • Runners-up
  • Open reeks
  • Reglement
1 2 3 4 5 6 7 8 1 2 3 4 5 6 7 8 Totaal
1 Decrop Ruben 2047 1 1/2 1 1/2 1 1 1               6
2 Peeren Yen 2139 0 1/2 1/2 1 1 1 1               5
3 Decrop Hendrik 1960 1/2 1/2 1/2 1 1/2 0 1               4
4 Decrop Benjamin 2182 0 1/2 1/2 0 1/2 1 1               3,5
5 Cocquyt Tijs 2130 1/2 0 0 1 1/2   1               3
6 Pincket Thomas 1908 0 0 1/2 1/2 1/2 1/2 1/2               2,5
7 Pincket Michaël 1861 0 0 1 0   1/2                 1,5
8 Dayer Glenn 1825 0 0 0 0 0 1/2                 0,5

Klik hier om een partij uit te stellen.

Heenronde

Ronde 1 22 september 2017
Decrop Benjamin Peeren Yen 1/2 - 1/2
Decrop Hendrik Cocquyt Tijs 1 - 0
Decrop Ruben Pincket Thomas 1 - 0
Dayer Glenn Pincket Michaël Uitgesteld
Ronde 2 29 september 2017
Peeren Yen Pincket Michaël 1 - 0
Pincket Thomas Dayer Glenn 1/2 - 1/2
Cocquyt Tijs Decrop Ruben 1/2 - 1/2
Decrop Benjamin Decrop Hendrik 1/2 - 1/2
Ronde 3 06 oktober 2017
Decrop Hendrik Peeren Yen 1/2 - 1/2
Decrop Ruben Decrop Benjamin 1 - 0
Dayer Glenn Cocquyt Tijs 0 - 1
Pincket Michaël Pincket Thomas 1/2 - 1/2
Ronde 4 20 oktober 2017
Peeren Yen Pincket Thomas 1 - 0
Cocquyt Tijs Pincket Michaël Uitgesteld
Decrop Benjamin Dayer Glenn 1 - 0
Decrop Hendrik Decrop Ruben 1/2 - 1/2
Ronde 5 03 november 2017
Decrop Ruben Peeren Yen 1 - 0
Dayer Glenn Decrop Hendrik 0 - 1
Pincket Michaël Decrop Benjamin 0 - 1
Pincket Thomas Cocquyt Tijs 1/2 - 1/2
Ronde 6 17 november 2017
Peeren Yen Cocquyt Tijs 1 - 0
Decrop Benjamin Pincket Thomas 1/2 - 1/2
Decrop Hendrik Pincket Michaël 0 - 1
Decrop Ruben Dayer Glenn 1 - 0
Ronde 7 01 december 2017
Dayer Glenn Peeren Yen 0 - 1
Pincket Michaël Decrop Ruben 0 - 1
Pincket Thomas Decrop Hendrik 1/2 - 1/2
Cocquyt Tijs Decrop Benjamin 1 - 0

Terugronde

Ronde 1 12 januari 2018
Peeren Yen Decrop Benjamin  
Cocquyt Tijs Decrop Hendrik  
Pincket Thomas Decrop Ruben  
Pincket Michaël Dayer Glenn  
Ronde 2 02 februari 2018
Pincket Michaël Peeren Yen  
Dayer Glenn Pincket Thomas  
Decrop Ruben Cocquyt Tijs  
Decrop Hendrik Decrop Benjamin  
Ronde 3 09 februari 2018
Peeren Yen Decrop Hendrik  
Decrop Benjamin Decrop Ruben  
Cocquyt Tijs Dayer Glenn  
Pincket Thomas Pincket Michaël  
Ronde 4 16 februari 2018
Pincket Thomas Peeren Yen  
Pincket Michaël Cocquyt Tijs  
Dayer Glenn Decrop Benjamin  
Decrop Ruben Decrop Hendrik  
Ronde 5 23 februari 2018
Peeren Yen Decrop Ruben  
Decrop Hendrik Dayer Glenn  
Decrop Benjamin Pincket Michaël  
Cocquyt Tijs Pincket Thomas  
Ronde 6 09 maart 2018
Cocquyt Tijs Peeren Yen  
Pincket Thomas Decrop Benjamin  
Pincket Michaël Decrop Hendrik  
Dayer Glenn Decrop Ruben  
Ronde 7 30 maart 2018
Peeren Yen Dayer Glenn  
Decrop Ruben Pincket Michaël  
Decrop Hendrik Pincket Thomas  
Decrop Benjamin Cocquyt Tijs  
1 2 3 4 5 6 7 8 1 2 3 4 5 6 7 8 Totaal
1 Hollevoet Joachim 1802 1/2 1/2 1 1 1 1/2 1/2               5
2 Drabs Olivier 1789 1/2 1/2 1/2 1/2 1/2 1 1/2               4
3 Wuyts Tom 1689 1/2 1/2 1/2 1/2 1/2 1/2 1               4
4 Pierloot Luc 1604 0 1/2 1/2 0 1 1 1/2               3,5
5 Dereeper Wim 1571 0 1/2 1/2 1 1/2 1/2                 3
6 Nierynck Willy 1675 0 1/2 1/2 0 1/2 1/2 1/2               2,5
7 Tytgat Karel 1639 1/2 0 1/2 0 1/2 1/2 1/2               2,5
8 Skuka Hekuran 1811 1/2 1/2 0 1/2   1/2 1/2               2,5

Klik hier om een partij uit te stellen.

Heenronde

Ronde 1 22 september 2017
Skuka Hekuran Pierloot Luc 1/2 - 1/2
Hollevoet Joachim Tytgat Karel 1/2 - 1/2
Drabs Olivier Nierynck Willy 1/2 - 1/2
Dereeper Wim Wuyts Tom 1/2 - 1/2
Ronde 2 29 september 2017
Pierloot Luc Wuyts Tom 1/2 - 1/2
Nierynck Willy Dereeper Wim 1/2 - 1/2
Tytgat Karel Drabs Olivier 0 - 1
Skuka Hekuran Hollevoet Joachim 1/2 - 1/2
Ronde 3 06 oktober 2017
Hollevoet Joachim Pierloot Luc 1 - 0
Drabs Olivier Skuka Hekuran 1/2 - 1/2
Dereeper Wim Tytgat Karel 1/2 - 1/2
Wuyts Tom Nierynck Willy 1/2 - 1/2
Ronde 4 20 oktober 2017
Pierloot Luc Nierynck Willy 1 - 0
Tytgat Karel Wuyts Tom 1/2 - 1/2
Skuka Hekuran Dereeper Wim Uitgesteld
Hollevoet Joachim Drabs Olivier 1/2 - 1/2
Ronde 5 03 november 2017
Drabs Olivier Pierloot Luc 1/2 - 1/2
Dereeper Wim Hollevoet Joachim 0 - 1
Wuyts Tom Skuka Hekuran 1 - 0
Nierynck Willy Tytgat Karel 1/2 - 1/2
Ronde 6 17 november 2017
Pierloot Luc Tytgat Karel 1 - 0
Skuka Hekuran Nierynck Willy 1/2 - 1/2
Hollevoet Joachim Wuyts Tom 1/2 - 1/2
Drabs Olivier Dereeper Wim 1/2 - 1/2
Ronde 7 01 december 2017
Dereeper Wim Pierloot Luc 1 - 0
Wuyts Tom Drabs Olivier 1/2 - 1/2
Nierynck Willy Hollevoet Joachim 0 - 1
Tytgat Karel Skuka Hekuran 1/2 - 1/2

Terugronde

Ronde 1 12 januari 2018
Pierloot Luc Skuka Hekuran  
Tytgat Karel Hollevoet Joachim  
Nierynck Willy Drabs Olivier  
Wuyts Tom Dereeper Wim  
Ronde 2 02 februari 2018
Wuyts Tom Pierloot Luc  
Dereeper Wim Nierynck Willy  
Drabs Olivier Tytgat Karel  
Hollevoet Joachim Skuka Hekuran  
Ronde 3 09 februari 2018
Pierloot Luc Hollevoet Joachim  
Skuka Hekuran Drabs Olivier  
Tytgat Karel Dereeper Wim  
Nierynck Willy Wuyts Tom  
Ronde 4 16 februari 2018
Nierynck Willy Pierloot Luc  
Wuyts Tom Tytgat Karel  
Dereeper Wim Skuka Hekuran  
Drabs Olivier Hollevoet Joachim  
Ronde 5 23 februari 2018
Pierloot Luc Drabs Olivier  
Hollevoet Joachim Dereeper Wim  
Skuka Hekuran Wuyts Tom  
Tytgat Karel Nierynck Willy  
Ronde 6 09 maart 2018
Tytgat Karel Pierloot Luc  
Nierynck Willy Skuka Hekuran  
Wuyts Tom Hollevoet Joachim  
Dereeper Wim Drabs Olivier  
Ronde 7 30 maart 2018
Pierloot Luc Dereeper Wim  
Drabs Olivier Wuyts Tom  
Hollevoet Joachim Nierynck Willy  
Skuka Hekuran Tytgat Karel  
1 2 3 4 5 6 7 8 1 2 3 4 5 6 7 8 Totaal
1 Zotikishvili Dimitri 1648 0 1/2 1 1 1/2 1 1               5
2 Rommelaere Patrick 1525 1 0 1 1/2 1 0 1               4,5
3 Podevijn Guido 1493 1/2 1 1 1/2 0 0 1/2               3,5
4 Kim Oleg 1629 0 0 0 1 0 1 1               3
5 Vandevelde Luc 1558 0 1/2 1/2 0   1 1/2               2,5
6 Tanghe Joran 1514 1/2 0 1 1                     2,5
7 Lequy Cedric 1508 0 1 1 0 0                   2
8 Eggers Roel 1560 0 0 1/2 0 1/2                   1

Klik hier om een partij uit te stellen.

Heenronde

Ronde 1 22 september 2017
Zotikishvili Dimitri Lequy Cedric 1 - 0
Kim Oleg Tanghe Joran 0 - 1
Podevijn Guido Rommelaere Patrick 1 - 0
Eggers Roel Vandevelde Luc 1/2 - 1/2
Ronde 2 29 september 2017
Lequy Cedric Vandevelde Luc 0 - 1
Rommelaere Patrick Eggers Roel 1 - 0
Tanghe Joran Podevijn Guido 1 - 0
Zotikishvili Dimitri Kim Oleg 1 - 0
Ronde 3 06 oktober 2017
Kim Oleg Lequy Cedric 1 - 0
Podevijn Guido Zotikishvili Dimitri 1/2 - 1/2
Eggers Roel Tanghe Joran Uitgesteld
Vandevelde Luc Rommelaere Patrick 1/2 - 1/2
Ronde 4 20 oktober 2017
Lequy Cedric Rommelaere Patrick 1 - 0
Tanghe Joran Vandevelde Luc Uitgesteld
Zotikishvili Dimitri Eggers Roel 1 - 0
Kim Oleg Podevijn Guido 0 - 1
Ronde 5 03 november 2017
Podevijn Guido Lequy Cedric 0 - 1
Eggers Roel Kim Oleg 0 - 1
Vandevelde Luc Zotikishvili Dimitri 0 - 1
Rommelaere Patrick Tanghe Joran 1 - 0
Ronde 6 17 november 2017
Lequy Cedric Tanghe Joran Uitgesteld
Zotikishvili Dimitri Rommelaere Patrick 0 - 1
Kim Oleg Vandevelde Luc 1 - 0
Podevijn Guido Eggers Roel 1/2 - 1/2
Ronde 7 01 december 2017
Eggers Roel Lequy Cedric Uitgesteld
Vandevelde Luc Podevijn Guido 1/2 - 1/2
Rommelaere Patrick Kim Oleg 1 - 0
Tanghe Joran Zotikishvili Dimitri 1/2 - 1/2

Terugronde

Ronde 1 12 januari 2018
Lequy Cedric Zotikishvili Dimitri  
Tanghe Joran Kim Oleg  
Rommelaere Patrick Podevijn Guido  
Vandevelde Luc Eggers Roel  
Ronde 2 02 februari 2018
Vandevelde Luc Lequy Cedric  
Eggers Roel Rommelaere Patrick  
Podevijn Guido Tanghe Joran  
Kim Oleg Zotikishvili Dimitri  
Ronde 3 09 februari 2018
Lequy Cedric Kim Oleg  
Zotikishvili Dimitri Podevijn Guido  
Tanghe Joran Eggers Roel  
Rommelaere Patrick Vandevelde Luc  
Ronde 4 16 febrauri 2018
Rommelaere Patrick Lequy Cedric  
Vandevelde Luc Tanghe Joran  
Eggers Roel Zotikishvili Dimitri  
Podevijn Guido Kim Oleg  
Ronde 5 23 februari 2018
Lequy Cedric Podevijn Guido  
Kim Oleg Eggers Roel  
Zotikishvili Dimitri Vandevelde Luc  
Tanghe Joran Rommelaere Patrick  
Ronde 6 09 maart 2018
Tanghe Joran Lequy Cedric  
Rommelaere Patrick Zotikishvili Dimitri  
Vandevelde Luc Kim Oleg  
Eggers Roel Podevijn Guido  
Ronde 7 30 maart 2018
Lequy Cedric Eggers Roel  
Podevijn Guido Vandevelde Luc  
Kim Oleg Rommelaere Patrick  
Zotikishvili Dimitri Tanghe Joran  
1 2 3 4 5 6 7 8 1 2 3 4 5 6 7 8 Totaal
1 Bleyaert Stefaan 1261   1 0 1 1 1 1               5
2 Vandeborne Erik -   1 1 0 1 1 1               5
3 Masset Serge 1472 0 0 1 1 1 1 1/2               4,5
4 Hollanders Luca 1338 1 0 0 1 1   1               4
5 Poppe Gaitan 1456 0 1 0 0 1 1 1               4
6 Moelaert Benny 1150 0 0 0 0 0 1/2 1               1,5
7 Dewulf Bjorn 1234 0 0 0   0 1/2 1               1,5
8 De Meyere Kathleen 1220 0 0 1/2 0 0 0 0               0,5

Klik hier om een partij uit te stellen.

Heenronde

Ronde 1 22 september 2017
Masset Serge Vandeborne Erik 0 - 1
Poppe Gaitan Moelaert Benny 1 - 0
Hollander Luca De Meyere Kathleen 1 - 0
Bleyaert Stefaan Dewulf Bjorn 1 - 0
Ronde 2 29 september 2017
Vandeborne Erik Dewulf Bjorn 1 - 0
De Meyere Kathleen Bleyaert Stefaan 0 - 1
Moelaert Benny Hollander Luca 0 - 1
Masset Serge Poppe Gaitan 1 - 0
Ronde 3 06 oktober 2017
Poppe Gaitan Vandeborne Erik 1 - 0
Hollander Luca Masset Serge 0 - 1
Bleyaert Stefaan Moelaert Benny 1 - 0
Dewulf Bjorn De Meyere Kathleen 1 - 0
Ronde 4 20 oktober 2017
Vandeborne Erik De Meyere Kathleen 1 - 0
Moelaert Benny Dewulf Bjorn 1/2 - 1/2
Masset Serge Bleyaert Stefaan 0 - 1
Poppe Gaitan Hollander Luca 0 - 1
Ronde 5 03 november 2017
Hollander Luca Vandeborne Erik 0 - 1
Bleyaert Stefaan Poppe Gaitan 1 - 0
Dewulf Bjorn Masset Serge 0 - 1
De Meyere Kathleen Moelaert Benny 0 - 1
Ronde 6 17 november 2017
Vandeborne Erik Moelaert Benny 1 - 0
Masset Serge De Meyere Kathleen 1/2 - 1/2
Poppe Gaitan Dewulf Bjorn 1 - 0
Hollander Luca Bleyaert Stefaan 1 - 0
Ronde 7 01 december 2017
Bleyaert Stefaan Vandeborne Erik Uitgesteld
Dewulf Bjorn Hollander Luca Uitgesteld
De Meyere Kathleen Poppe Gaitan 0 - 1
Moelaert Benny Masset Serge 0 - 1

Terugronde

Ronde 1 12 januari 2018
Vandeborne Erik Masset Serge  
Moelaert Benny Poppe Gaitan  
De Meyere Kathleen Hollander Luca  
Dewulf Bjorn Bleyaert Stefaan  
Ronde 2 02 februari 2018
Dewulf Bjorn Vandeborne Erik  
Bleyaert Stefaan De Meyere Kathleen  
Hollander Luca Moelaert Benny  
Poppe Gaitan Masset Serge  
Ronde 3 09 februari 2018
Vandeborne Erik Poppe Gaitan  
Masset Serge Hollander Luca  
Moelaert Benny Bleyaert Stefaan  
De Meyere Kathleen Dewulf Bjorn  
Ronde 4 16 februari 2018
De Meyere Kathleen Vandeborne Erik  
Dewulf Bjorn Moelaert Benny  
Bleyaert Stefaan Masset Serge  
Hollander Luca Poppe Gaitan  
Ronde 5 23 februari 2018
Vandeborne Erik Hollander Luca  
Poppe Gaitan Bleyaert Stefaan  
Masset Serge Dewulf Bjorn  
Moelaert Benny De Meyere Kathleen  
Ronde 6 09 maart 2018
Moelaert Benny Vandeborne Erik  
De Meyere Kathleen Masset Serge  
Dewulf Bjorn Poppe Gaitan  
Bleyaert Stefaan Hollander Luca  
Ronde 7 30 maart 2018
Vandeborne Erik Bleyaert Stefaan  
Hollander Luca Dewulf Bjorn  
Poppe Gaitan De Meyere Kathleen  
Masset Serge Moelaert Benny  

Algemeen

Artikel 1. Algemene regels

De FIDE-regels zijn van toepassing en zijn hier terug te vinden.

Voor het gsm-gebruik wordt het reglement van de KBSB gehanteerd.

Artikel 2. Uitvoerend Comité

Het Uitvoerend Comité (UC) stelt het reglement op en heeft de bevoegdheid dit reglement aan te passen. Wijzigingen worden bekrachtigd door de Algemene Vergadering. Het UC beslist over alle zaken waarvoor de toernooileider niet bevoegd is. Dit omvat ondermeer :

* het samenstellen van de reeksen,
* het toekennen van forfaits/overmacht bij afwezigheden,
* maatregelen van algemene orde,
* het toekennen van wildcards.

Artikel 3. Toernooileider

Voor ieder toernooi dat volgens dit reglement gespeeld wordt, duidt het UC een toernooileder (TL) aan. Voor iedere ronde zal een reservescheidsrechter bekend gemaakt worden. Bij voorkeur is de TL een officiële scheidsrechter. De TL is verantwoordelijk voor :

* de toepassing van de regels van het schaakspel,
* de paringen,
* de planning en het goede verloop van het toernooi.

Indien de TL onbeschikbaar is of zelf betrokken partij is, dan draagt hij zijn bevoegdheid tijdelijk over aan een beschikbaar bestuurslid, bij voorkeur een officiële scheidsrechter.
Als onbeschikbaar wordt beschouwd :

* de TL is afwezig,
* de TL speelt zelf nog zijn partij en de reserve heeft gedaan.

Artikel 4. Klachten

Iedere deelnemer aan een toernooi kan tot 14 dagen na het feit een klacht, via een mail aan het bestuur, indienen bij het UC. Het UC neemt een beslissing op de eerstvolgende vergadering, voor zover de regels van het schaakspel dit toelaten en na alle partijen te hebben aanhoord. De beslissing van het UC is definitief.

Artikel 5. Scheidingssystemen

De volgende scheidingssystemen worden toegepast bij het bepalen van de rangschikking :

Voor Round Robin :

* Uitslag onderlinge partijen
* Koya systeem
* Aantal gewonnen wedstrijden
* Sonneborn-Berger systeem

Voor Zwitsers tornooi :

* Medium Bucholz
* Bucholz
* Sonneborn-Berger systeem

Clubkampioenschap

Artikel 6. Formule

Het UC beslist met welke formule en in hoeveel reeksen er gespeeld wordt.

Als standaard worden er reeksen met 8 spelers vooropgesteld die een dubbele round robin spelen. De 3 hoogste reeksen zijn: de masters, de promotie en de runners-up.

Indien er een gevoelige toename is van sterke spelers, die niet deelnamen aan het vorige kampioenschap, kan het UC overwegen om te uitzonderlijken titel, een of meer van de 3 bovenvermelde reeksen uit te breiden tot 9 of 10 spelers, om te voorkomen dat er een te groot eloverschil optreedt tussen de nieuwe spelers en de bestaande.

Alle niet toegewezen spelers komen in 1 of meer open reeksen terecht.

Indien er een gevoelige toename is van sterke spelers, die niet deelnamen aan het vorig kampioenschap, kan het UC overwegen om ten uitzonderlijken titel, een of meer van de bovenvermelde reeksen uit te breiden tot 9 of 10 spelers, om te voorkomen dat er een te groot verschil in speelsterkte optreedt tussen de nieuwe spelers en de bestaande.

Artikel 7. Samenstelling reeksen

7.1 Verworven recht

De volgende spelers hebben het blijfrecht om in de masters te spelen :

* de eerste 4 van de master van vorig jaar,
* de eerste 2 van de promotiereeks van vorig jaar.

De volgende spelers hebben het recht om in de promotiereeks te spelen :

* de overige spelers van de masters van vorig jaar,
* 3 & 4 van de promotiereeks van vorig jaar,
* de eerste 2 van de runners-up van vorig jaar.

De volgende spelers hebben het recht om in de runners-up te spelen :

* de overige spelers van de promotiereeks van vorig jaar,
* 3 & 4 van de runners-up van vorig jaar,
* de eerste 2 van de open reeks van vorig jaar.

Indien spelers van dit recht geen gebruik wensen te maken, moeten ze dit ten laatste 14 dagen voor de start van het kampioenschap melden Nadien vervalt dit recht. Indien een speler geen gebruik maakt van dit recht, gaat het recht niet over naar een andere speler.

7.2 Wildcards

Het UC kent alle andere plaatsen toe. Het UC houdt rekening met de volgende criteria (vermeld in willlekeurige volgorde) :

* de geschiedenis en prestaties van de spelers in vorige clubkampioenschappen,
* de hoogste elo (Fide of nationaal),
* de deelname aan nationale en West-Vlaamse interclubs,
* het groeipotentieel van jeugdspelers.

De volgende randvoorwaarden zijn geldig bij het toekennen van de wildcards, indien er moet beslist worden tussen 2 spelers :

* een speler die niet aan het vorige CK niet meedeed, moet minstens 150 elopunten meer hebben (hoogste van FIDE en nationaal) vooraleer hij een wildcard kan afnemen van een speler die wel het vorige jaar meedeed,
* bij spelers die het jaar ervoor in dezelfde reeks speelden, is de uitslag (inclusief scheiding) van het vorig CK doorslaggevend.

Artikel 8. Voorwaarden deelname

Enkel clubleden kunnen deelnemen aan het clubkampioenschap.

Het deelnamerecht bedraagt 15 € voor senioren en 10 € voor jeugdspelers en omvat het speelgeld voor alle ronden.

Een deelnemer mag niet starten aan het clubkampioenschap indien het lidgeld en het deelnamerecht niet betaald zijn.

Artikel 9. Tempo en aanvangsuur

Het tempo bedraagt 1u 30 min voor 40 zetten + 30 min + 30 sec bonustijd per zet vanaf zet 1.

Notatie is altijd verplicht.

De partijen worden gestart om 20u30.

De default time bedraagt 45 minuten.

Een speler die om 21u15 zonder geldige redenen nog niet in het lokaal aanwezig is verliest de partij met forfait.

Artikel 10. Uitstellen van partijen

De heenronde moet afgewerkt zijn voor 1 januari 2018 en de terugronde moet afgewerkt zijn voor 1 april 2018.

Het uitstellen gebeurt ten laatste op de donderdagavond 20u30 voorafgaand aan de partij en bij voorkeur met de KOSK-app. De ‘uitsteller’ verwittigt de TL en zijn tegenstander en ook de TL. Na donderdagavond 20u30 kan een speler niet meer uitstellen en wordt de forfaitscore toegepast.

Indien er sprake is van overmacht, kan de speler bij het UC een verzoek indienen. Het UC beslist ofwel dat de partij op een latere datum gespeeld wordt ofwel dat de forfaitscore blijft.

Een speler die uitstelt, moet ten laatste binnen de 7 dagen na de normale speeldag een nieuwe datum met zijn tegenstander en de TL hebben afgesproken. Slaagt hij daar niet in, dan kan het UC beslissen de partij forfait te verklaren.

De TL kan in onderling overleg met de betrokken spelers beslissen om de agenda voor de inhaalronde te wijzigen om zo het aantal inhaalpartijen te verminderen.

Een speler die een of meerdere partijen heeft uitgesteld, wordt geacht beschikbaar te zijn op de inhaaldata.

Een speler die zelf geen partijen heeft uitgesteld en die niet aanwezig kan zijn voor een geplande partij tijdens de inhaalronde, kan deze partij uitstellen en een nieuwe datum voorstellen.

Een partij kan altijd vooruit gespeeld worden mits verwittigen van de TL.

Artikel 11. Forfait

Indien een speler algemeen forfait geeft of uit het toernooi verwijderd wordt, gelden volgende regels :

Bij een dubbele round robin worden de heen- en terugronde als aparte tornooigedeelten beschouwd. Een speler wordt uit de uitslag van het tornooigedeelte geschrapt indien hij de helft of minder dan de helft van de partijen van dit gedeelte gespeeld heeft.

Bij een Zwitsers tornooi wordt een speler uit de uitslag geschrapt indien hij de helft of minder dan de helft van de partijen van dit tornooi gespeeld heeft.

Wanneer een speler 3 maal forfait geeft kan het UC beslissen hem uit het tornooi te verwijderen.

Wanneer een forfait invloed heeft op de kampioenstitel, promotie of degradatie worden de uitslagen geneutraliseerd.

Artikel 12. Eloverwerking

Het toernooi telt mee voor de nationale elo.

Artikel 13. Clubkampioen en Prijzen

De speler die eerste eindigt in de master reeks wordt de nieuwe clubkampioen.

Bij gelijke stand wordt er voor het toekennen van de titel een dubbele round robin gespeeld. Indien er nog geen beslissing is, wordt met de winnaars van het tiebreaktoernooi telkens opnieuw een nieuw dubbele round robin gespeeld tot er een beslissing valt. Het tempo voor het eerste toernooi is 20 min + 10 sec/zet. Voor het volgende toernooi 15min + 5sec/zet, en tenslotte 5min + 3sec/zet voor alle volgende toernooien.

Voor de geldprijzen wordt het scheidingssysteem niet toegepast. De geldprijzen worden gedeeld.

© 2013 – 2017 Olivia & Michaël